Ortodonti Diş Hekimi Esenkent Ortodonti Diş Hekimi Esenkent
Implant Esenkent Dentayum implant Implant Esenkent Dentayum implant
Protezler Dentalyum Esenkent Protezler Dentalyum Esenkent
Diş Eti Ameliyatları Esenkent Dentalyum Diş Eti Ameliyatları Esenkent Dentalyum
Ağız Cerrahisi Dis Hekimi Dentalyum Esenkent
Panoramik Röntgen Diş Hekimi Dentalyum Esenkent
Çocuk Dişleri Diş Hekimi Dentalyum
Estetik Diş Hekimliği Dentalyum Esenkent
Metalsiz Seramikler Esenkent Dentalyum
20 Yaş Dişi Yirmi Yaş Dişi Çekimi Ameliyatları
Diş Beyazlatma Dentalyum Diş Hekimi Esenkent
Seramik Dolgular Diş Doktoru Esenkent
Kanal Tedavisi Dentalyum Esenkent Diş Hekimi
 

Adres:
Akkoza Çiğdem I blok D38, kat5 Esenyurt istanbul (Akbatı Alışveriş Merkezi Restaurantlar Sokağı Mado Üstü)

Telefon:
0212 672.25.25 - 605.07.07

Cep:
0544.613.88.68

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik diş hekimliği estetik diş hekimliği estetik diş hekimliği Günümüzde yüz estetiğinden bahsederken, ağız ve diş estetiğini hesaba katmamak artik mümkün değildir. Düzgün ve parlak bir gülümseme, toplum içinde sağlıklı, hijyenine dikkat eden ve çekici bir kişi konumu kazandırır. Dişlerin düzgünlüğü kadar diş eti estetiği ( pembe estetik)de önemlidir. Periodontoloji bu konuda yardımcı olur. Estetik tedavilerdeki amaç kişinin yaşına, cinsiyetine ve yüz sekline en uygun diş estetiğini tespit edip, en uygun tedavileri uygulamaktır. Önceliği ise sağlam dokuları maksimum korumak olmalıdır.

Ağız ve diş estetiğinde birkaç yöntem kombine olarak kullanılabilir. Ortodontik, periodontolojik, protez, diş beyazlatma ve konservatif tedavi yöntemleri vakaya göre tek olarak ya da birkaçı birden estetik diş hekimliğinde devreye girebilir.

‘Laminate’ uygulamaları estetik diş hekimliğinde önemli bir yer tutar; Bu uygulamaların amacı dişlerde minimum madde kaybı ile veya hiç madde kaybı olmadan dişlerin ön yüzüne ince bir estetik materyalin yerleştirilmesi ile maksimum estetiği sağlamaktır.

Porselen laminateler:
Kırılmalara karşı direnci ve estetik özelliği artırılmış, çok doku dostu olan porselenlerin (empress I – II ) ince bir tabaka halinde hazırlanarak, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılma işlemi ile uygulanırlar. Dişlerin ön yüzeyinde çok az bir aşındırma yapılması yeterli olmaktadır. Çok basarili ve uzun ömürlü sonuçlar alınır.

Kompozit laminateler:
Bir gün içerisinde bitirilebilen, estetik özelliği artırılmış ışınla sertleşen kompozit materyallerinin dişlerin ön yüzeyine uygulanması ile yapılan laminatelerdir. Çoğu zaman dişlerde hiç aşındırma yapmaya gerek kalmaz. Dayanıklılıkları ve ömürleri porselenler kadar fazla olmamakla beraber, 3-5 sene ağızda problemsiz olarak kalabilirler ve çok daha ekonomiktirler.

 
 

Anasayfa | Kliniğimiz | Ortodonti | Implant | Protezler | Diş Eti Ameliyatları | Ağız Cerrahisi Panoramik Röntgen | Çocuk Dişleri | Estetik Diş Hekimliği | Zirkonyum Dişler
20 Yaş Dişi Ameliyatları | Ağız İçi Kamerası | Diş Beyazlatma | Seramik Dolgular
Kanal Tedavisi | Dişimizi Tanıyalım | Diş Fırçalama | Diş İpi Kullanımı | Pratik Bilgiler | İletişim

 
     
 

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez

 
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  Site Dizini  
 
  • Estetik diş hekimliği, esenkent, dentalyum, diş hekimi, diş, dolgu, dişhekimi, estetik dişhekimi, diş beyazlatma, cerec 3d, dent, dental, bleaching, estetik diş hekimliği, tooth, diş sağlığı , lamina, laminate veneer, porselen, diş estetiği, diş doktoru, implant, kuron, çocuk diş sağlığı, kadın diş sağlığı, korku, protez, bruksizm, gıcırdatma, ağız içi kanser, diş eti, porselen dolgu, kompozit, diş ağrısı, estetik diş hekimliği, periodontoloji, tartar, kanal tedavisi, diş çürüğü, ortodonti, ortodontist, diş çekimi, apseli diş, diş fırçası, dil fırçası, emzik, parmak emme, estetik dishekimligi, estetik dis hekimligi, bakteri, ardıçlıevler, beylikdüzü, avcılar, eston ardıçlı, ıspartakule, b.çekmece, hadımköy, kıraç, esenkent, gürpınar, haramidere, büyükçekmece, estetik diş hekimliği bahçeşehir esenkent, dentalyum, diş hekimi, diş, dolgu, dişhekimi, estetik dişhekimi, diş beyazlatma, cerec 3d, dent, dental, bleaching, estetik diş hekimliği, tooth, diş sağlığı , lamina, laminate veneer, porselen, diş estetiği, diş doktoru, implant, kuron, çocuk diş sağlığı, kadın diş sağlığı, korku, protez, bruksizm, gıcırdatma, ağız içi kanser, diş eti, porselen dolgu, kompozit, diş ağrısı, estetik diş hekimliği, periodontoloji, tartar, kanal tedavisi, diş çürüğü, ortodonti, ortodontist, diş çekimi, apseli diş, diş fırçası, dil fırçası, emzik, parmak emme, estetik dishekimligi, estetik dis hekimligi, bakteri, ardıçlıevler, beylikdüzü, avcılar, eston ardıçlı, ıspartakule, b.çekmece, hadımköy, kıraç, esenkent, gürpınar, haramidere, büyükçekmece, estetik diş hekimliği bahçeşehir Estetik Diş Hekimliği | Diş Estetiği